MÚZEUMI KALANDOZÁSOK - a Museum.hu-val

A pillangóeffektus avagy Picasso jobb agyféltekéje

Hogy mitől zseni a zseni? Nem mi vagyunk az elsők, akik erre a kérdésre veszettül keresik a választ. Annyi bizonyos, hogy géniusz nem függ össze az iskolapadban nyújtott teljesítménnyel. Petőfi például megbukott matematikából, Szent-Györgyi és Einstein diszlexiás volt, Picassót pedig 10 éves koráig egyenesen értelmi fogyatékosnak tartották. Mégis mindannyian zseniálisat alkottak a művészet vagy a tudomány… Tovább »

Csodaszép életem volt: meseszép

Sokan úgy tartják, hogy az igazán nagy alkotások sok-sok szenvedés árán formálódnak olyan csodálatossá, amely megérinti a lelkünk. Pedig hát akadnak szép számmal kivételek ez alól. Itt van például mindjárt az évfordulósunk, akiről szeretnénk sorainkban megemlékezni: Ő nem egyszerűen gyerekkorunk neves írója, mesefilmrendezője volt, hanem maga a nagybetűs GYEREKKORUNK. Ott volt mindenhol: az összebújós esti… Tovább »

120 éves lett a legendás New York

Kedves Olvasóm, nem kell magaddal hoznod semmit se… Minden megtalálsz itt, amire szükséged lehet: toll, tinta, “írópapiros”, lexikonok, vasúti menetrendek, sőt még akár Budapest teljes címjegyzéke is; van itt kávé minden mennyiségben és egyéb élvezeti cikkek, de akár aszpirin is, ha úgy hozná a sors… és persze néhány jó szó, ha éppen ez hiányzik… Ez… Tovább »

Okos vécék és szecessziós csodabudik: avagy autentikus “klotyológia” egyenesen Bécsből

NA NE MÁ… EZ IS ZÁRVA VAN???! – sóhajtunk kétségbeesetten, amikor turistaként idegen utcákat járva ránk jön a “sürgősen megoldandó”,  s azonnal rohanunk tovább, hogy az első adandó lehetőségnél leeresszük a “hűtővizet”. Pedig ha nem volna annyira borzalmasan sietős, és egy kicsit válogatósabbak lennénk, nem akármilyen élményekben lehetne részünk… főleg, ha Bécsben járunk!!! Kisdolog, nagydolog… Tovább »

Az első kínai császár, Csin Si túlvilági “Disneylandje”

Hogy mi volt előbb – a tyúk vagy a tojás, a diktátor vagy a rettegés – soha sem tudjuk meg… Hitler köztudottan hipochonder volt, ráadásul retteget a tablettáktól, így a több mint 80 féle orvosságot javarészt injekció formájában vette magához (többek között – légyottjaira készülve – a viagra primitív elődjét is.). Sztálin ugyanakkor annyira félt… Tovább »

Az élet képei – a Néprajzi Múzeumban

Még  október végéig látogatható a világ egyik legismertebb és legnépszerűbb sajtófotó-kiállítása, a World Press Photo tárlat a Néprajzi Múzeumban. Most is az elmúlt évnek mutat tükröt: 167 képbe sűrítve láthatjuk az elmúlt év eseményeit, hétköznapjait, sportját, azokat az embereket, akik a hírekben szerepelnek. Azokat, akik akarva akaratlanul az életünk részeivé váltak, bár ők maguk nem tudnak… Tovább »

Gyula tudja, mitől döglik a légy

Gyula egy IGAZI férfi. Vonzó, sármos, erős és magabiztos: tudja, mit akar, és főleg: tudja, hogyan. Olyan fajta, aki garantáltan felkelti a női “vadászösztönt”: nehezen elérhető, de nagyon megéri a fáradtságot. Nem túlzás: Gyula rajongásig szerethető!   Gyula, akihez mindig visszatérne az ember lánya… No jó, öntsünk tiszta vizet a pohárba: az eszesebbek már biztosan… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!