MÚZEUMI KALANDOZÁSOK - a Museum.hu-val

Két festőgéniusz barátsága: Rippl-Rónai és Maillol

Rippl-Rónai József és Aristide Maillol, a francia szobrászat történetének kiemelkedő mestere 1890 körül ismerkedtek meg Párizsban. A két fiatalember azonosan gondolkodott a művészetről, és hamar barátságot kötöttek. Az 1890 és 1900 közötti 10 esztendő mindkettejük pályáján meghatározó lett. Maillol ekkor még festőnek készült. Ha hihetünk Rippl-Rónai szavainak, éppen az ő biztatására foglalkozott többet szobrászattal. Maillol… Tovább »

Remrandt és a holland “arany évszázad” csillogása a Szépművészetiben

A Szépművészeti Múzeum 2006 óta minden évben egy-egy nemzet festészetét mutatja be kiállítássorozatában: ennek keretében láthattuk többek között az El Greco, Velázquez, Goya. Öt évszázad spanyol festészetének remekműveit, mely a világ tíz leglátogatottabb kiállítása közé bekerült, vagy a Botticellitől Tizianóig és a Caravaggiotól Canalettóig c. nagysikerű kiállításokat. Most a holland festészet nagyjaival, többek között Remrandttal… Tovább »

A pillangóeffektus avagy Picasso jobb agyféltekéje

Hogy mitől zseni a zseni? Nem mi vagyunk az elsők, akik erre a kérdésre veszettül keresik a választ. Annyi bizonyos, hogy géniusz nem függ össze az iskolapadban nyújtott teljesítménnyel. Petőfi például megbukott matematikából, Szent-Györgyi és Einstein diszlexiás volt, Picassót pedig 10 éves koráig egyenesen értelmi fogyatékosnak tartották. Mégis mindannyian zseniálisat alkottak a művészet vagy a tudomány… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!