MÚZEUMI KALANDOZÁSOK - a Museum.hu-val

Állatok a fáraók titokzatos világában: új kiállítás a Louvre-ban

Az ókori Egyiptomban az ember még harmóniában élt a természettel, és különös kapcsolatot ápolt az állatokkal. A Louvre első alkalommal foglalkozik behatóbban a témával: 430 műtárgyon keresztül mutatja be a korabeli állatvilágot, mely az ókori egyiptomiakat körülvette, s az állatok szerepét ebben fejlett, izgalmas civilizációban. Az állatok folyamatosan jelen voltak az egyiptomiak mindennapjaiban: vadásztak rájuk,… Tovább »

Két festőgéniusz barátsága: Rippl-Rónai és Maillol

Rippl-Rónai József és Aristide Maillol, a francia szobrászat történetének kiemelkedő mestere 1890 körül ismerkedtek meg Párizsban. A két fiatalember azonosan gondolkodott a művészetről, és hamar barátságot kötöttek. Az 1890 és 1900 közötti 10 esztendő mindkettejük pályáján meghatározó lett. Maillol ekkor még festőnek készült. Ha hihetünk Rippl-Rónai szavainak, éppen az ő biztatására foglalkozott többet szobrászattal. Maillol… Tovább »

Tevetartó bedzsák, fekete fáraók és magyarabok – a Nílus mentéről

2013 őszén egy négy hónapos, 11 afrikai országon átívelő fotós expedíció indult Budapestről, hogy Kelet-Afrika társadalmi értékei, zárt közösségei, vallásai, kultúrái nyomába eredjen. Az expedíció megálmodója Lantai-Csont Gergely, a National Geographic Traveler által díjazott fiatal magyar fotográfus, közgazdász volt. Az expedíció 114 nap alatt több mint 24 ezer kilométert tett meg. Ez idő alatt 28… Tovább »

A divat, ami szabadságot adott a nőknek…

Az 1920-as évek híres divatdiktátora, Gabrielle „Coco” Chanel vallotta, hogy a divat csak akkor jó, ha szabadságot ad a nőknek. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum a héten még megtekinthető kiállításán a XX. század első felének fekete-fehér filmjeiről, divatlapjairól ismert ruhakölteményei libbennek el előttünk. Ez az a korszak, amikor lehullanak a fűzők, megrövidülnek a szoknyák, s… Tovább »

Csodaszép életem volt: meseszép

Sokan úgy tartják, hogy az igazán nagy alkotások sok-sok szenvedés árán formálódnak olyan csodálatossá, amely megérinti a lelkünk. Pedig hát akadnak szép számmal kivételek ez alól. Itt van például mindjárt az évfordulósunk, akiről szeretnénk sorainkban megemlékezni: Ő nem egyszerűen gyerekkorunk neves írója, mesefilmrendezője volt, hanem maga a nagybetűs GYEREKKORUNK. Ott volt mindenhol: az összebújós esti… Tovább »

120 éves lett a legendás New York

Kedves Olvasóm, nem kell magaddal hoznod semmit se… Minden megtalálsz itt, amire szükséged lehet: toll, tinta, “írópapiros”, lexikonok, vasúti menetrendek, sőt még akár Budapest teljes címjegyzéke is; van itt kávé minden mennyiségben és egyéb élvezeti cikkek, de akár aszpirin is, ha úgy hozná a sors… és persze néhány jó szó, ha éppen ez hiányzik… Ez… Tovább »

Az első kínai császár, Csin Si túlvilági “Disneylandje”

Hogy mi volt előbb – a tyúk vagy a tojás, a diktátor vagy a rettegés – soha sem tudjuk meg… Hitler köztudottan hipochonder volt, ráadásul retteget a tablettáktól, így a több mint 80 féle orvosságot javarészt injekció formájában vette magához (többek között – légyottjaira készülve – a viagra primitív elődjét is.). Sztálin ugyanakkor annyira félt… Tovább »

Gyula tudja, mitől döglik a légy

Gyula egy IGAZI férfi. Vonzó, sármos, erős és magabiztos: tudja, mit akar, és főleg: tudja, hogyan. Olyan fajta, aki garantáltan felkelti a női “vadászösztönt”: nehezen elérhető, de nagyon megéri a fáradtságot. Nem túlzás: Gyula rajongásig szerethető!   Gyula, akihez mindig visszatérne az ember lánya… No jó, öntsünk tiszta vizet a pohárba: az eszesebbek már biztosan… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!